Krizevci.eu je projekt neprofitne udruge P.O.I.N.T. iz Križevaca. Cilj web-projekta bio je izraditi pregledno štivo o povijesti grada Križevaca, s pregledom kulturnih značajki, najvažnijih lokacija i najpoznatijih ličnosti vezanih uz grad. Sadržaj je pisan popularno – znanstvenim stilom, uz mnoštvo slikovnih prikaza, a sve je uobličeno korištenjem modernih web-tehnologija i primjenom standarda.

Volonteri udruge prihvatili su se tog zahtjevnog posla, uz nesebičnu suradnju djelatnika gradskih ustanova i pojedinih građana Križevaca. Glavno izvorište mnoštva tekstualnog sadržaja bile su knjige i spisi iz Zavičajne zbirke Crisiensia Gradske knjižnice “Franjo Marković”. Rezultat tog višemjesečnog rada nekolicine entuzijasta predstavljen je ovdje čitateljima i dostupan na više svjetskih jezika.